Lyžování Sierra Nevada

Většina návštěvníků se vydává do jižního Španělska především za teplem, mořem a krásným slunečným počasí. Proč tedy píšeme u lyžování? Cca 2 hodiny od apartmánu se nachází pohoří Sierra Nevada, které bylo v roce 1986 vyhlášeno jako biosférická rezervace UNESCO a v roce 1999 část území jako národní park.

Sierra Nevada je po Alpách nejvyšší pohoří v západní Evropě, vrchol Mulhacén (3479 m), je pak nejvyšším v celém kontinentálním Španělsku. Ve výškách 3000 m a výše se drží sněhová pokrývka od konce října do poloviny května, při obzvláště tuhých zimách dokonce až do července. Rozdíly teplot mezi nejvyššími vrcholy a nížinou dosahují i 25 °C. Výstup na nejvyšší vrchol Mulhacén zabere jen několik hodin. Jedná se o překonání pouhých několik desítek metrů převýšení. Mnoho hlavních vrcholů je díky parkovišti na vrcholu Veleta snadno dostupných.

Pod tímto odkazem můžete nalézt detailní mapu Sierra Nevada nebo více také přímo na webových stránkách národního parku: https://sierranevada.es/en/

To vše přináší pro návštěvníky rozmanité možnosti pro turistiku. Např. lyžování na svazích hor kombinované s koupáním v moři třeba o hodinu později.

Sport a volný čas na Costa del Sol